Projekt domu – jaki wybrać?

Zakładamy, że rodzina, czy inwestor zdecydowali się na projekt gotowy domu. Takie założenie robimy do wpisu znajdującego się poniżej. Z rozważań projekt indywidualny czy projekt gotowy decyzja padła na gotowy / katalogowy dom. Na rynku wybór gotowych projektów domów jest bardzo duży – szacuje się, że polskie pracownie architektoniczne oferują ponad 30 tysięcy gotowych rozwiązań. Z tak dużej puli wybór nie będzie łatwy, dlatego tym uważniej należy zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami i wyobrażeniami o nowym domu.

Pytanie, które powtarza się wiele razy pomiędzy członkami rodziny to:

Który projekt domu wybrać?

Podpowiadamy, na jakie elementy podczas wyboru trzeba zwrócić szczególną uwagę. Koszty budowy zależne są od technologii, sposobu prowadzenia budowy oraz regionu Polski.

Często spotkamy się w naszej pracowni projektowej z osobami, które zakupiły projekt gotowy lub mają swoje typy i pośredniczymy w zakupie projektu dla inwestora z racji tego, że póxniej bedziemy wykonywać adaptację projektu gotowego.

Nasz zespół często powtarza inwestorom, że to tam Oni będą mieszkać – a my możemy pokazać rozwiązania, które już mamy w gotowym projekcie, lub na które należy zwrócić uwagę wg naszego zespołu.

Poniżej przedstawiono listę pytań, które się pojawiają a przedstawiają charaktersytykę pomieszczeń / bryły i komunikacji w budynku, rozwiązań o których warto pomyśleć na etapie adpatacji czy kupna projektu. Oczywiście lista pytań nie jest zamknięta i… dużo zależy od inwestora, czy chce rozmawiać.

Lista pytań już wkrótce zostanie dodana.

Dodaj komentarz