Projekty domów 3D

Ostatnie tygodnie, pandemia, kwarantanna i obostrzenia w sprawie poruszania się i przemieszczania się potwierdziły regułę, że ciężko byłoby odnaleźć osobę, która chociaż przez chwilę nie marzyła o własnym domu, najlepiej z ogrodem. W przeciwieństwie do mieszkania, dom pozwala na stworzenie własnego, niewielkiego azylu, w mniejszym lub większym oddaleniu od niekoniecznie życzliwych sąsiadów. Posiadanie domu dla wielu z nas jest synonimem wolności, przestrzeni i swobody.

Profesjonalny projekt domu

Zanim jednak będzie możliwe wprowadzenie się, dom trzeba najpierw odpowiednio zaprojektować. Oczywiście nie musimy tego robić samodzielnie, ponieważ najlepiej, aby zajęli się tym profesjonaliści. Specjalistyczne firmy oferują możliwość wykonania kompleksowego projektu według wytycznych klienta, jak również skorzystania z przygotowanych wcześniej projektów.

Nasz wymarzony dom w pierwszej kolejności powstaje w wyobraźni. Jesteśmy w stanie zwizualizować nie tylko układ pomieszczeń, ale także późniejszy wystrój naszego gniazdka. Podczas powstawania projektu ważne jest, aby dokładnie przekazać własne idee oraz pomysły, aby uniknąć rozczarowania po otrzymaniu ostatecznego efektu nawiązanej współpracy.

Ciężko jednak ocenić rezultat wysiłków, gdy nie mamy odpowiedniego przygotowania merytorycznego i wiedzy, a jedyne co mamy do swojej dyspozycji to arkusz papieru przedstawiający rzut naszego domu i prezentujący rozkład pomieszczeń, ich metraż oraz lokalizację podstawowych urządzeń i wyposażenia. Czy w takim razie do potwierdzenia prawidłowości projektu musimy czekać aż do jego realizacji?

Wirtualny spacer

Odpowiedzią na zgłaszane potrzeby jest możliwość wykonania trójwymiarowego projektu domu. Dzięki technologii 3D możemy niemal przespacerować się po korytarzach naszego przyszłego gniazdka i poczuć się prawie tak, jakbyśmy już w nim mieszkali. W ten sposób można o wiele skutecznie zapoznać się z układem pomieszczeń i poczuć panującą w nich przestrzeń.

Projekt domu 3D to doskonały sposób, pomagający podjąć decyzję o jego zakupie. Decydując się na konkretną propozycję i dysponując trójwymiarową wizualizacją możemy również łatwiej kontrolować postęp prac i sugerować dokonanie ewentualnych zmian. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się także podczas wystroju i aranżacji wnętrz.

Trójwymiarowe wyposażenie

W łatwy sposób można ocenić przede wszystkim zaplanowaną kolorystykę, która ma nieodzowny wpływ na atmosferę panującą w domu. Dzięki odpowiednio przystosowanym do tego aplikacjom można nie tylko zmienić przyjętą wcześniej koncepcję i zweryfikować pozostałe rozwiązania, ale także przeprowadzić symulację umeblowania pomieszczeń.

Mając możliwość zaplanowania wyposażenia domu w technologii 3D możemy przeanalizować, czy nasz pomysł ma szansę realizacji bez naruszenia przestrzeni, harmonii i funkcjonalności wnętrz. Rozstawienie mebli i pozostałych elementów wyposażenia musi być dokładnie przeanalizowane, aby nie przeszkadzało w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Ceny projektów domów 3D

Projekt domu 3D można zamówić praktycznie w każdym biurze projektowym, dysponującym odpowiednim oprogramowaniem do wykonania takiej pracy. Decydując się na takie rozwiązanie trzeba być przygotowanym na wydatek od 2000-3000 złotych w przypadku projektów domów o powierzchni 100-200 m².

Najprawdopodobniej każdy z nas chociaż raz w życiu poddał się fantazji i marzył o posiadaniu własnego domu. Nie jest powiedziane, że plany te nigdy się nie spełnią. Kiedy już będziemy mogli pozwolić sobie na ich realizację, warto skorzystać z usług firmy, oferującej projekty domów 3D i z dumą obserwować jak nasze wyobrażenia nabierają realnych kształtów.

Dodaj komentarz